Optimizare Site, SEO & Promovare Online - Tutoriale, Secrete, Blog, Tips & Tricks
Catalog web Romanesc

Meta & RSS:

Blog RSS
Comentarii RSS

Urmariti-ne:

Twitter Button
Mai multe despre
Mar
17

Oferta Job Junior SEO Specialist

Adaugat de Emilio

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
SEO Job Optimizare Junior SEO

SEO Job Optimizare Junior SEO – Imagine via onlineseotrainer.com

Lumeee-lumeee! Este cautat un coleg sau o colega pentru Departamentul SEO Active Soft.

Locatia este Bd. Pierre de Coubertin nr. 3-5, Sector 2 Bucuresti – Office Building, Etaj 3 – ca si punct de reper Arena Nationala, in capatul strazii Vatra Luminoasa.

Pozitia este de Junior SEO Specialist (viitor Senior SEO).

seo-job-junior Responsabilitati principale ale noului coleg sau ale noii colege :

- Adaptarea la proiectele specifice, intelegerea fiecarui business online si extragerea de informatii specifice activitatii;

- Aduce un aport din ce in ce mai substantial la diverse campanii de optimizare onpage si offpage pentru diverse proiecte – audit onpage, tehnici (naturale) de link building si optimizare si promovare prin intermediul retelelor sociale;

De asemenea, noul coleg sau noua colega va trebui :

- Sa fie pregatit /a pentru creare sau/si editare si/sau publicare de continut text in special, dar si materiale video, prezentari PPS, infografice si altele ;

- Sa aiba idei permanante legate de imbunatatirea campaniilor, sa testeze, sa experimenteze, sa incerce solutii, sa se documenteze, sa participe la sedinte ;

- Sa aiba un bagaj substantial de bancuri pentru pauza de masa ;

- Sa monitorizeze evolutii in ranking, sa poata scoate date de trafic din Google Analytics, sa poata interpreta mesaje din Google Wemasters Tools ;

- Sa urmareasca trenduri si sa extraga expresii si cuvinte cheie cu un volum ridicat de cautare pentru a le recomanda.

Cerinte :

-  Candidatul ideal este absolvent al unei facultati cu profil real precum Electronica, Automatica, Electrotehnica, Matematica, Informatica, Cibernetica, Statistica etc. – intrucat sunt implicate chestii de pragmatism ingineresc, lucrul cu algoritmi si estimari si calcule;

- Sa aiba voie sa iasa la bere (/suc) cu colegii sau la un fotbal sau ping-pong ;

- Sa fie pasionat/a de zona SEO si sa vrea sa evolueze cat mai mult in aceasta directie  – pentru acest lucru este necesara o mare doza de rabdare si inca una de preseverenta, ca sa nu mentionam si gandirea analitica imediata si in perspectiva;

- Ceva cunostinte de programare reprezinta chiar un avantaj prin prisma dezvoltarii unor site-uri si aplicatii proprii (ale departamentului) viitoare ;

- Interesectia cu zona de prelucrare imagini ar putea fi un alt plus ;

- Sttiinta de organizare a timpului si a taskurilor este obligatorie ;

- Un portofoliu actual de proiecte online este, de asemenea, luat in considerare.

Beneficii :

-  Forma de angajare permanenta cu carte de munca (si bonuri de masa) ;

-  Salariul este direct proportional cu gradul si nivelul de implicare inca din prima zi de lucru si va suferi modificari pozitive dupa aproximativ 3 luni, apoi periodic ;

- Training si documentatii pentru studiu si pentru intelegerea diverselor stadii din cadrul optimizarii ;

- Acces gratuit la sala de fitness si la cabinetul de masaj din cladire ;

- Acces gratuit in sala de mese a cantinei-restaurant din cladire, unde costa doar mancarea si bautura (un meniu – felul 1&2 – pleaca de la 10 lei si poate merge pana pe la 20) – tot aici este gratuita si iesirea din aceasta locatie;

- O diversitate de proiecte in fata careia nu te poti plictisi.

Daca te regasesti intr-o buna masura in cele de mai sus, te rugam sa transmiti urgent un CV si – eventual alte lucruri ce ar trebui stiute – spre exemplu prin ce cluburi mergi, daca ai avut bursa, daca ai o diploma de participare undeva sau pur si simplu ce te recomanda (sau cine) la adresa de email seo [at] activesoft.ro.

Programul de lucru este de luni pana vineri intre orele 9.00 – 18.00, cu o ora pauza de masa.

Atmosfera este una relaxata dar, in acelasi timp, motivanta si profesionala.

Cineva are grija, in general, ca din cand in cand sa se acorde prime, bonusuri, cresteri salariale, cadouri sau alte recompense, deci e loc de crescut daca iti doresti acest lucru.

Despre Active Soft

O companie cu o istorie de 15 ani, poate cel mai important publisher online romanesc, cu un portofoliu de site-uri ce au peste 10 milioane de vizitatori lunar ! Vizitati si sectiunea dedicata serviciilor de optimizare SEO din ActiveSoft.

Detine site-uri si proiecte din diverse zone de interes precum 220.ro, PieseAuto.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Virtual Cards, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Copilul.ro, Studentie.ro si multe altele. Din grupul din care face parte Active Soft fac parte si alte proiecte, precum Okazii.ro, Ulise.ro, Gazduire.ro, Libra Bank, Ziare.com, Business24.ro, Sentimente.ro, Imobiliare.ro, SpatiiComerciale.ro, Infoturism.ro, Tradeville.eu, TradeAds si multe altele. Au fost mentionate si acestea intrucat sunt sanse sa ai de-a face cu ele.

Multe succesuri! ;-)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 8 votes)
Oferta Job Junior SEO Specialist, 5.0 out of 5 based on 8 ratings

Articole din aceeasi catgorie:

Comentezi? :-)
(eMail-ul ramane intre noi)

Tool Analiza SEO OnPage:

Oferte servicii SEO Riders, Active Soft Bucuresti - Romania

Cele mai citite articole

  • Optimizarea in general si SEO in special ca fenomen in .ro (20891 vizite)
  • Duplicate content si Redirect 301 (18579 vizite)
  • Update PageRank Google Iunie 2011 (18365 vizite)
  • Vrei sa stii asta daca ai o afacere online – Un nou concept de optimizare pentru afaceri si magazine online pentru 2016 (14520 vizite)
  • Amintiri din copilarie si din Epoca de Aur (1) – Norii Negri, serial polonez (13643 vizite)
  • Calculator distanta rutiera cea mai scurta cu indicatii, aplicatie taxi – calculare cursa (12835 vizite)
  • Solutii de Optimizare pentru Magazinele Online care Merita Investitia – Cere o Oferta Completa SEO si Content Marketing si o Cotatie de Pret Avantajoasa (12484 vizite)
  • Extensii de par natural clip-on-intrebari si raspunsuri (12484 vizite)
  • Adrian Paunescu – cele mai frumoase versuri! (12478 vizite)
  • Cautari in Google pentru blog.webdesignoptimizare.ro si long-tail (11936 vizite)
  • Articole recente

    Arhiva articole:

    Vizite, vizitatori si afisari Blog de web design si optimizare (SEO)